Miesto oddychu priamo na brehu Štrbského plesa

Lokalita

Priamo pri brehoch vyhľadávaného Štrbského plesa v Mlynickej doline

Poloha hotela poskytuje možnosť okolitých turistických vychádzok, lyžiarske bežecké i zjazdové trate, cykloturistické chodníky, možnosť jazdy na konských záprahoch, na snežných skútroch a predovšetkým relax v lone krásnej prírody. Zimná krajina zas láka dokonalými bežeckými traťami, ktoré začínajú už na prahu vstupu do hotela. Zjazdové lyžovanie konské záprahy, snežné skútre, to všetko v stredisku vzdialenom nie viac ako 10 min. od hotela. Nie príliš ďaleko na odvoz a nie príliš blízko aby rušilo ticho pri relaxe.

foto-hotel_solisko-011

Okolie a aktivity

Štrbské pleso

Je to najtypickejšie morénové jazero (pleso)vo vysokých Tatrách, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 1346m n.m. a spája Furkotskú a Mlynickú dolinu. Má rozlohu 19.76 hektárov, maximálnu hĺbku 20 m, šírku 600 m a dĺžku 640 m.

V lete je tu možnosť člnkovania sa na plese s tradíciou 120 rokov, v zime bežkovanie s 26,5 km tratí. Prípadne prechádzky po plese, kde okolo plesa vedie náučný chodník prístupný celoročne.

foto-hotel_solisko-073

Stredisko

Nachádza sa cca 1,5 km priamo od hotela Solisko****. V lete máte možnosť vyviezť sa lanovkou do výšky až 1840m n.m.
Taktiež sú dostupné pešie túry so všetkými stupňami obtiažnosti. V zime ponúkame zjazdové lyžovanie s 9 km tratí ľahkej a strednej obtiažnosti. Ponuka požičovní, škola lyžovania, servisné služby priamo pri nástupnej stanici.

Ako nás nájdete

  • Od zjazdu z diaľnice D1 Štrba sme vzdialený 13km smer Štrbské Pleso.
  • Pri vstupe do osady Štrbské Pleso stále po hlavnej smer hotel stredisko pod mostíkmi.
  • Pri apartmánovom dome Oliver vľavo – zákaz vjazdu neplatí pre ubytovaných hostí.
  • Popred hlavný vchod hotela Kempinski až na koniec.
  • V nadmorskej výške 1351m n.m. vás víta hotel Solisko.

História

Letovisko cisárskeho dvora

Už koncom 19.storočia vyrástla pri Štrbskom plese vila Augusta s 38 izbami slúžila ako letovisko cisárskeho dvora. Neskôr bola premenovaná na Jiskru a po roku 1945 s úpravou fasády bola premenovaná na Solisko – vtom čase slúžiacu už ako detskú liečebňu. V 1994 bola liečebňa zbúraná a do troch rokov vyrástla nová liečebňa Solisko už s jednoduchšími tvarmi. Od roku 2011 s vnútornými úpravami ponúka svoje služby ako hotel Solisko**** s orientáciou na rodiny s deťmi a vlastne na všetkým, kto má rád Tatry na dosah ruky.